Remekeltek a kalocsai Brazil Jiu-Jitsusok

Írta ekkor 2020-11-11

A Küzdősport és Kultúrális Egyesület Kalocsa két sportolója, Horvai Miklós és Nagy Szabina Szegeden a Magyar Grappling Szövetség által megrendezett felnőtt magyar bajnokságon vett részt.

A kalocsai színekben induló versenyzők két-két fogásnemben 3 érmet hoztak haza annak ellenére, hogy alig jutott egy hónapjuk a felkészülésre.
Kerpács Rezső, az egyesület elnöke elmondta, hogy körülbelül 70%-on voltak a versenyzők, ennek ellenére is nagyszerű eredményekkel tértek haza.

Horvai Miklós, a többszörös junior Magyar Bajnok és junior Európa bajnok most először szerepelt a felnőttek mezőnyében és Gi valamint No Gi fogásnemben egyaránt, -77kg-ban bronzéremmel térhetett haza.

Nagy Szabina Gi fogásnemben a női -64kg-os súlycsoportban negyedik helyen végzett, No-Gi fogásnemben viszont az előkelő második helyen végzett.

Képek: Kerpács Rezső