A Duna menti falvakban is pezseg az ingatlanpiac
Írta Vörös Istvánekkor 2019-06-02
Nem csak Kalocsán, a környező kistelepüléseken is szárnyalni látszik az ingatlanpiac.
Arról korábban híreinkben már beszámoltunk, hogy az utóbbi két évben az érseki városban a lakásárak a duplájára emelkedtek, ezért hiánycikk is a társasházi lakás, ez a hullám pedig begyűrűzni látszik a szomszédos falvakba is.
Ennek oka vélhetően a leendő Kalocsa-Paks Duna híd, majd a Paks 2. beruházás közelsége, ami felrázza a falvak ingatlanpiacát is. Vargyas Mihály, dunaszentbenedeki polgármester rádiónknak elmondta, hogy településükön néhány napnál tovább nincsenek kint az „eladó” táblák a megüresedett házakon.
Vargyas Mihály, Dunaszentbenedek első embere azt is elárulta, hogy a helyi ingatlanok nem feltétlenül helyi vásárlók között cserélnek gazdát.
A távolabbról érkező vevők érdeklődését minden bizonnyal a régióhoz képest alacsony ingatlanárak is fokozzák – véli a településvezető.