A polgármester is alátámasztotta: marad a járműforgalom a főtér előtt
Írta Greksa Zsófiaekkor 2021-08-27
A Szentháromság tér kivitelezési munkálatai folyamatosan foglalkoztatja a lakosságot, hiszen a vártnál lassabb ütemben zajlanak az események, ráadásul szárnyra kapott egy városi pletyka, miszerint a tér előtti útszakaszt már soha nem adják vissza a járműforgalomnak.
Vörös Márta főegyházmegyei főépítész már rádiónk kérésére cáfolta ezen feltevést, viszont újra terítékre került a téma a hét közepén tartott képviselő-testületi ülésen.

Dr. Filvig Géza polgármester tájékoztatta a képviselőket és a lakosságot arról, hogy a Kossuth utca – Hunyadi utca közötti szakaszt és az Asztrik tér – Kossuth utca közötti szakaszát is – a munkálatok befejezte után – visszaadják a forgalomnak.
Arra felhívta a figyelmet a városatya, hogy sebesség- és súlykorlátozásra a későbbiekben számítani kell.