Átadták Kalocsa városának kitüntető díjait

Írta ekkor 2025-08-21

Az augusztus 20-ai ünnepségsorozat részeként Kalocsa Város Önkormányzata idén is átadta a kitüntető díjakat.

Az elismeréseket a városháza dísztermében adták át a városért kiemelkedő munkát végző személyeknek és közösségeknek.

A díjazottak:

Kalocsa Városért – Csáky Imre Díjat adományoztak Mátrai Károly részére a város érdekében végzett kiemelkedő munkájáért.

Kalocsa Város Ifjúságának Neveléséért – Dreisziger Ferenc Díjat vett át Reiterné Fekete Magdolna a több évtizedes színvonalas pedagógiai és szervező munkájáért.

Kalocsa Város Népművészetéért – Király Ilus Díjat nyújtott át a polgármester Farkas Sándorné Rideg Teréznek, a népművészet mesterének a kalocsai hagyományok ápolásáért.

Kalocsa Város Tudományos Munkáért – Tóth Mike Díjat vett  át Dr. Miklósné Dr. Zakar Andrea a Tomori Pál Főiskola alapításában és működtetésében végzett munkájáért.

Kalocsa Város Művészetéért – Haynald Lajos Díjban részesült Török  (Töce) Tibor  fotós, a város történetének vizuális megőrzéséért, a fotóversenyeken elért eredményeinek elismeréseként.

Kalocsa Város Közművelődéséért – Cziráki Imre Díjat adományoztak Markó Gábor művelődésszervezőnek a városi fesztiválok, rendezvények szervezésében végzett több évtizedes munkájáért.

Kalocsa Város Közszolgálatáért – Bozsó Ferenc Díjat vett át Herczeg Gábor rendőr alezredes, bűnügyi osztályvezető a városban végzett közbiztonsági szolgálatáért.

Kalocsa Város Egészségügyéért – Ilk Viktor Díjat nyújtott át a polgármester Dr. Shawfar Adel Ali főorvos részére a városban végzett több évtizedes önzetlen gyógyító munkájáért.

Kalocsa Város Gazdaságáért – Vidats István Díjban részesült az MHZ Számítástechnikai és Pénztárgép Szerviz Kalocsa (BAD-BIT Bt) Kalocsa város informatikai életének magas szintű szakmai szolgáltatásaiért. A díjat a cég vezetője, Csipes Viktor vette át.

Kalocsa Város Sportjáért – Vatai László Díjban részesítették Faragó László edzőt, a Méhecskék Sportegyesületben végzett harmincéves eredményes munkájáért. 

Kalocsa Város Szociális Munkájáért Díjat adományoztak Busáné Kladek Emese részére a kalocsai szociális ellátás területén végzett áldozatos munkájáért.

Kalocsa Város Ifjúsági Díjat vett át Posztobányi Dára, a Szent István Gimnázium volt tanulója, az ELTE első évfolyamára felvett joghallgató a diákprogramok és versenyek, a diákok közösségi életének magas szintű szervezéséért.

Kalocsa Város Polgármesterének Kitüntető Díjban részesült Koch István, a Kalocsai Polgármesteri Hivatal köztisztviselője a városért, a kistérségben és a TEIT – társulásban végzett munkájáért.

A képviselő-testület Igaz András részére a KFC pálya felújítása kapcsán végzett munkája elismeréseként kitüntető oklevelet adományozott.

Bóbis Attila rendőr alezredes, a Kalocsai Rendőrkapitányság volt vezetője részére dr. Bagó Zoltán polgármesteri kitüntető oklevelet adományozott a város, a város vonzáskörzete és a vármegye közbiztonságáért végzett kiemelkedő munkájáért.

Gratulálunk minden díjazottnak!

 


Olvasói kommentek

Komment írás

Az e-mail címed nem kerül nyilvánosságra. Required fields are marked *

kettő × 4 =


KORONAfm100 Stream 1

itthon vagy...

Most szól
KORONAfm100
Itthon vagy...