Daróczi Csaba nyerte A magyar természetfotó nagydíját
Írta koronafm100ekkor 2023-04-10
A soltvadkerti származású Daróczi Csaba vehette át idén A magyar természetfotó nagydíját; a Varázslatos Magyarország Természetfotó Nonprofit Kft. (VM) által az Agrárminisztérium ajánlásával megalapított elismerés átadó ünnepségével a pályázat legjobb képeiből kiállítás is nyílt a Magyar Nemzeti Múzeumban, amely május negyedikéig látogatható.
A nevezők 9 kategóriában összesen csaknem 4000 alkotásukkal szálltak versenybe. Az évad legsikeresebb fényképésze, a magyar természetfotó nagydíj viselője és az azzal járó Arany Daru szobor büszke tulajdonosa Daróczi Csaba lett, a második helyen Kaszás Norbert végzett, a képzeletbeli dobogó harmadik fokára pedig Kocsis Ferenc állhatott fel.
Csaba győzelmének különlegessége, hogy idén kizárólag a kompakt kategóriában versenyzett, csakis mobiltelefonnal és GoProval készített képekkel, ezzel hívva fel a figyelmet arra, hogy a jó természetfotó készítéséhez nem feltétlenül szükséges drága felszerelés, jó fotós szem viszont annál inkább.