Drágulnak a szociális ellátási és étkezési díjak áprilistól
Írta Vörös Istvánekkor 2020-02-28
Áprilistól emelkednek Kalocsán a szociális intézményi ellátásokért és az étkezésért fizetendő díjak.
Erről határozott csütörtöki ülésén a képviselő-testület az árakat meghatározó intézmények vezetőinek jelenlétében.
A kapcsolódó előterjesztések tárgyalásakor az ülést vezető dr. Filvig Géza polgármester hangsúlyozta, hogy a díjszabások sok esetben még így sem érik el azt az összeget, amibe az ellátási formák ténylegesen kerülnek és minimális árkorrekcióról van szó, amelyet évről évre tárgyal a grémium.

A kép illusztráció!
Dr. Filvig Géza kalocsai polgármester a gyermekétkeztetési díjak, illetve a bölcsődei időszakos gyermekfelügyeleti díjak emelési mértékét is ismertette.
Hozzátette, hogy az iskolások és az óvodások túlnyomó többsége kedvezményesen, vagy ingyen étkezik.