Érseki áldás az újfőzésű pálinkákra – vasárnap Kalocsán!
Írta Vörös Istvánekkor 2019-12-04
Vasárnap délután öt órakor dr. Bábel Balázs kalocsai érsek személyesen áldja meg az idei év újfőzésű pálinkáit a Szent István király templomban.
Évekkel ezelőtt itt fedezték fel újra ezt a szép hagyományt, amely eseménye iránt még országos szervezetek is érdeklődnek.
Dr. Mészáros István templomigazgató rádiónknak elmondta, hogy a szertartást Szent Miklós napjához közeli alkalomhoz szokás időzíteni, hiszen a Mikulásként ismert szentről kevésbé köztudott, hogy őt a pálinkafőzés patrónusaként is számon tartják.

fotó: Filvig Géza – Facebook
Mészáros István atya a vasárnap délutáni kalocsai pálinkaszentelő szentmise kapcsán azt is kiemelte, hogy erre az alkalomra a hívek saját készítésű nedűkkel is érkezhetnek.
Az alkalom fényét emeli, hogy a szertartást Szent Miklós ereklyéjének jelenlétében tartják – tette hozzá a templomigazagató.