Fertőtlenítést végez a honvédség a kalocsai szociális otthonokban
Írta Vörös Istvánekkor 2020-04-23
Szombaton és jövő kedden előre tervezett fertőtlenítési munkákat végez a Magyar Honvédség a Kalocsai Szociális Központ fenntartásában működő idősotthonokban.
Így szombaton a Bem utcai, kedden pedig a Kunszt utcai épületek körül lesz majd a szokásosnál nagyobb mozgolódás.
Ez az eljárás előre összeállított forgatókönyv szerint zajlik és egyik azon megelőző intézkedéseknek, amelyek célja, hogy a jelen állapotot fenntartva, a vírusfertőzés lehetőségét a legminimálisabbra csökkentse az intézményvezetés.
Rumi László igazgató a KORONAfm100-nak elmondta, hogy az intézkedés prevenciós jellegű, egyik otthonban sincsen még koronavírus-gyanús eset sem, mellesleg a napokban működésüket az erre illetékes szakhatóság is ellenőrizte.

Rumi László, a Kalocsai Szociális Központ vezetője az idősotthonok szombati és keddi fertőtlenítése kapcsán nyomatékosította, hogy a lakók ideiglenes elhelyezésére is kidolgozott protokollt követnek majd.
A hozzátartozóknak az intézkedés idején sincsen semmi dolga, tette hozzá az intézményvezető, kiemelve, hogy mindez a gondjaikra bízott idősek maximális biztonságát szolgálja.
