Gyermeknappal és planetáriumi előadással várják a családokat Foktőn
Írta Arany Lucaekkor 2026-05-28
Gyermeknapot szervez Foktő önkormányzata május 29-én, pénteken a település játszóterén és sportcsarnokában.
A program délután négy órakor kezdődik a Születések parkjában, ahol a foktői óvodások és a Foktői Vegyeskórus műsora várja a családokat. A rendezvényen emellett óriásbuborék, aszfaltrajzverseny, cukorágyú, pizza és üdítő is színesíti a gyereknapi programokat- ismertette rádiónknak Hollerné Leitner Mária, a település közművelődési szakembere.

Hollerné Leitner Mária hozzátette: A délután folyamán a sportcsarnokban utazó planetáriumi előadásokat is tartanak, amelyek csoportosan, 40-50 fős turnusokban látogathatók. A gyerekek mesés formában ismerkedhetnek meg a világűrrel és a Föld csodáival.