Húsvéti menü sonkával, tojással és kolbásszal- Németh József mesterszakács adott tanácsokat
Írta Arany Lucaekkor 2026-04-02
A húsvéti készülődés sokak számára a konyhában kezdődik – de nem mindegy, hogyan. Rádiónk vendége volt Németh József Venesz-díjas mesterszakács, aki praktikus tanácsokkal segítette a hallgatókat abban, hogyan állítsák össze az ünnepi menüt.
A beszélgetés során szó esett a húsvéti sonka kiválasztásáról és elkészítéséről is. A szakember részletesen ismertette, mire érdemes figyelni vásárláskor, hogyan érdemes főzni a sonkát, és miként tálalható úgy, hogy valóban az ünnepi asztal dísze legyen.

A mesterszakács a húsvéti menü további elemeiről is beszélt: szóba került a tojás és a kolbász elkészítése, valamint az ideális főzési idők és hőmérsékletek is. Mint elmondta, néhány egyszerű szabály betartásával a legegyszerűbb fogásokból is igazán ízletes ünnepi ételek készíthetők.
