Ismét megrendezik a Sváb Ételek Fesztiválját Császártöltésen
Írta Arany Lucaekkor 2026-05-31
Június 13-án immár hatodik alkalommal rendezik meg Császártöltésen a Sváb Ételek Fesztiválját.
A rendezvény célja továbbra is a sváb hagyományok és gasztronómia bemutatása, valamint a közösségek összekapcsolása. Takácsné Stalter Judit, Császártöltés polgármestere rádiónknak elmondta, a fesztivált a sváb kultúra és ételek iránti szeretet hívta életre még 2021-ben, és azóta is minden évben nagy népszerűségnek örvend.

A programok reggel 10 órakor ünnepélyes megnyitóval kezdődnek, ezt követően egész nap ételkóstolók, kulturális műsorok és gyermekprogramok várják az érdeklődőket. A délután folyamán táncház, este pedig borkatlan zene, borkóstoló és sváb ételek színesítik a fesztivált. Az eseménynek a Teleház és környéke ad otthont Császártöltésen. Takácsné Stalter Judit, hangsúlyozta, a rendezvény nemcsak a finom ételekről és borokról szól, hanem a találkozásról, az összetartozásról és a hagyományőrzésről is. A fesztiválra több településről érkeznek fellépők és főzőcsapatok, hogy közösen mutassák be a sváb konyha gazdag világát.
