Kalocsai úszósikerek Kecskeméten

Írta ekkor 2019-02-01

Múlt hétvégén, Kecskeméten, a hagyományos Aranyhomok Kupa Úszóversenyen állt rajtkőre a Kalocsai Úszó és Vízilabda Egyesület 3 versenyzője.

A 8. alkalommal megrendezett versenyen ismét szép számú kalocsai siker született. Busa Attila tanítványai közül a 10 évesek között 200 mellen Posztobányi Valér 4. lett, míg 50 mellen 7., pillangón 14., gyorson pedig 9. lett.

Tóth Ernák a 17 évesek között 200 mellen 11., 50 mellen 6., pillangón 5., gyorson pedig 7. helyen ért célba. A legeredményesebb Lakatos Bence volt, aki 100 és 50 pillangón valamint 50 gyorson aranyérmet, míg 200 gyorson ezüstöt hozott haza. Ezzel az eredménnyel a 13-14 éves fiúk legeredményesebb versenyzőjévé lépett elő. A kalocsai hármas összetettben a 39 egyesületből a 20. lett.