Komoly vitát váltott ki a veszélyhelyzet utáni első testületi ülésen az Innovációs Kft.
Írta Greksa Zsófiaekkor 2021-06-24
A koronavírus okozta járványhelyzet miatt kilenc hónapnak kellett eltelnie ahhoz, hogy Kalocsa város képviselő-testülete újra ülésezni tudjon.
Első napirendi pontként a polgármester vészhelyzet ideje alatt kibocsátott döntéseit vitatták meg, csütörtök kora délután a hivatal dísztermében.

Talán nem túlzás azt állítani, hogy a Kalocsai Innovációs Központ Nonprofit Kft. váltott ki leginkább komoly vitákat a politikusok között.
Elsőként Szabó Balázs képviselő pedzegette a témát, aki aggályait fejezte ki már a Kft. megalakulásával szemben is, de leginkább a Kalocsai Művelődési Központ és Könyvtár az Innovációs Központba való beintegrálását nehezményezte.
Dr. Filvig Géza polgármester Szabó Balázs felszólalására egyetértéssel reflektált, és hasonló álláspontról biztosította a képviselőt.
Kalocsa első embere felhívta azonban a figyelmet arra, hogy az említett határozat a Művelődési Központ átszervezésének előkészítéséről szól.
Ennek megvalósításáról a testület fog dönteni várhatóan július végén, az átszervezés augusztustól 1-től várható – mondta Filvig.
Király Róbert képviselő tovább firtatta az Innovációs Központ ügyét, aki a Kft. pénzügyi oldalát nehezményezte. Sőt mi több, annak dolgozói fizetését sokallja leginkább.

Kalocsa első embere készségesen válaszolt a képviselő felvetéseire.
Filvig Géza elmondta, az Innovációs Központ szerepe vitathatatlan- utalt vissza a hétvégi Food Truck Showra, amely szintén azt mutatja, hogy nagyszerű dolgokra képes a Kft.
Az ott dolgozók fizetésével kapcsolatban annyit mondott a városatya, hogy mindenki pénzért dolgozik, sőt vannak olyan intézményvezetők a városban, akiknek magasabb a fizetése, mint a polgármesteré.