Közel 50 milliót költhet eszközvásárlásra a kalocsai kórház

Írta ekkor 2019-05-27

A Bács-Kiskun Megyei Kórház Szent Kereszt Kórháza egyike volt a Jövőnk Energiája Térségfejlesztési Alapítvány által hirdetett milliárdos fejlesztési keretre jelentkező pályázók nagy nyerteseinek.

Erről a JETA kuratóriumának dusnoki ülését követően a KORONAfm100-on már beszámoltunk, mostanra viszont dr. Mócza György főigazgató-helyettes tételesen tudatta, mire költi majd a kórház a több tízmillió forintos pályázati támogatást.

Az összesen 47 millió 158 ezer forint, két pályázati csomagon nyert összegből 2 darab központi monitort 6,6 millió, 1 darab szövetkiöntő-beágyazó asztalt 5 millió, 1 darab terápiás videóbronoszkópot 8,3 millió forintért vásárolnak.

A műszereket az intenzív osztály, a sürgősségi osztály, a tüdő osztály és a patológia használja majd.

A második sikeres pályázati csomagnak köszönhetően ettől is nagyobb értékű műszereket állítanak a gyógyító munka szolgálatába.

A legnagyobb összegű tétel a Platinum ultrahang készülék, közel 25 millió forint értékben, de két betegőrző monitorral és egy darab fiberoscoppal is gyarapodik a műszerpark, ezek értéke 2,1 millió forint.

Az intézményvezető szerint a legtöbb műszer az év második felében érkezhet Kalocsára.


Olvasói kommentek

Komment írás

Az e-mail címed nem kerül nyilvánosságra. Required fields are marked *

négy × 3 =


KORONAfm100

itthon vagy...

Most szól
KORONAfm100
Itthon vagy...