Most már biztos – Döntőben a Bács megyei válogatott

Írta ekkor 2019-12-02

A  hétvégén Füzesgyarmaton került megrendezésre a Délkelet-Magyarországi, Magyar Amatőr labdarúgó válogatott regionális tornája.

forrás: Kohány Balázs

Két nap alatt négy meccset játszottak megyénk legjobbjai Békés, Csongrád, Jász-Nagykun-Szolnok és Pest megye válogatottjai ellen.

A Bács-Kiskun megyei gárdában két kalocsai játékos (Nasz Balázs, Dostyicza Dániel) is szerepelt, akik hozzájárultak ahhoz, hogy az együttes a vasárnapi nap végére, a tabella legelején várja a folytatást.

A tét magas volt, hisz a csoport győztes jutott tovább a december 07-08-i országos négyes döntőbe, ami Lipóton kerül megrendezésre.

Az országos győztes pedig kijut az UEFA Régió Kupa (UEFA Regions’ Cup) 2020/2021-es nemzetközi csoportkörébe Magyarország amatőr futballjának képviselőjeként.

A szombati bravúrokról itt olvashattál, és a pálya szélén álló, asszisztens edzőként tevékenykedő Kohány Balázs is büszkén emlékszik vissza a kalocsai “delegáció” sikerére:

forrás: Kohány Balázs facebook

Vasárnap folytatódott a küzdelem, ahol ismét sikerre vitte a válogatott csapata, ezzel útlevelet váltva a négyes döntőre. A vasárnapi összefoglalót és a döntő első mérkőzéséről Kohány Balázs árulkodik