Speciális környezetben, zavartalanul folynak a szakmai vizsgák a Kossuthban

Írta ekkor 2020-05-25

Mint az közismert, az innovációs és technológiai minisztérium egyedi határozat szerint szabályozta a 2019/20 május-júniusi vizsgaidőszak iskolai rendszerű képzést lezáró komplex szakmai vizsgák lebonyolításának módját.

Ennek értelmében csak írásbeli és szakmai vizsgákat tarthattak az iskolák, szigorú biztonsági intézkedések foganatosításával, mint a maszk- és a gumikesztyű viselése, a védőtávolságok betartatása, illetve egy tanteremben maximum tíz tanuló tartózkodhat.



Ezen feltételeknek eleget téve indította útjára múlt héten a szakvizsgákat a Bajai Szakképzési Centrum kalocsai Kossuth Zsuzsanna Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája.

Itt egy teremben 6-7 fő tartózkodott, tudtuk meg Baranyiné Hellényi Viktória szakmai tagintézményvezető -helyettestől, hozzátéve, hogy iskolájukba 50 tanuló jelentkezett komplex vizsgatételre.

 

 

Baranyiné Hellényi Viktória, a kalocsai Kossuth iskola tagintézményvezető-helyettese a vizsgák közepette arról számolt be rádiónknak, hogy a felügyelő bizottsági tagok és a tanulók egyaránt fegyelmezetten vették tudomásul az aktuális szabályozásokat, amelyeket ezúton is köszön.

Érzékelhetően különleges helyzetben adtak számot tudásokról a fiatalok, folytatta, de az intézkedések nem nehezítették a vizsgák lebonyolítását.

 


Olvasói kommentek

Komment írás

Az e-mail címed nem kerül nyilvánosságra. Required fields are marked *

kettő × 3 =


KORONAfm100 Stream 1

itthon vagy...

Most szól
KORONAfm100
Itthon vagy...