Szakembereket képeznek a Paks II. működtetéséhez

Írta ekkor 2026-03-09

Folytatódik a Paks II. Atomerőmű oktatóinak képzése a Leningrádi Atomerőmű oktatási központjában – közölte a Roszatom.

A program során a leendő magyar oktatók a blokkvezénylő szimulátorán gyakorolják az erőmű működtetését, az üzemállapotok közötti átállásokat, valamint a különböző rendkívüli helyzetek kezelését. A jelenlegi képzési szakasz egy hónapig tart, a résztvevők pedig a végén vizsgát tesznek. A képzés célja, hogy felkészítse azokat a szakembereket, akik később a Paks II. üzemeltetéséhez szükséges személyzet oktatásáért felelnek majd. A Roszatom közlése szerint a projekt az első beton kiöntésével már aktív építési fázisba lépett, és megkezdődött az oktató- és szimulátorközpont építése is.


Olvasói kommentek

Komment írás

Az e-mail címed nem kerül nyilvánosságra. Required fields are marked *

húsz + tizennyolc =


KORONAfm100 Stream 1

itthon vagy...

Most szól
KORONAfm100
Itthon vagy...