Szakembereket képeznek a Paks II. működtetéséhez
Írta Arany Lucaekkor 2026-03-09
Folytatódik a Paks II. Atomerőmű oktatóinak képzése a Leningrádi Atomerőmű oktatási központjában – közölte a Roszatom.
A program során a leendő magyar oktatók a blokkvezénylő szimulátorán gyakorolják az erőmű működtetését, az üzemállapotok közötti átállásokat, valamint a különböző rendkívüli helyzetek kezelését. A jelenlegi képzési szakasz egy hónapig tart, a résztvevők pedig a végén vizsgát tesznek. A képzés célja, hogy felkészítse azokat a szakembereket, akik később a Paks II. üzemeltetéséhez szükséges személyzet oktatásáért felelnek majd. A Roszatom közlése szerint a projekt az első beton kiöntésével már aktív építési fázisba lépett, és megkezdődött az oktató- és szimulátorközpont építése is.

Forrás: atombiztos.org