Szálkásítás nőknek – Ha haladó edzéstervet keresel

Írta ekkor 2023-03-17

A szálkásítás során a hasfal feszessé, tónusossá válik, a test formás és esztétikus lesz, az izomzat pedig láthatóvá válik. Az edzőterembe járók nagy része azt szeretné elérni, hogy ez egyszer megvalósuljon, a legtöbben azonban csak álmodhatnak erről, hiszen sokat kell tenni azért, hogy a test szálkás és formás legyen. Nem lehetetlen azonban a hölgyek számára sem elérni ezt, ehhez azonban haladó edzéstervet kell követni, amely elősegíti az izmok láthatóvá válását.

Ebben a cikkben ezt a témát feszegetjük jobban.

Szálkásítás nőknek

Szálkásítani nem egyszerű, hiszen itt nem csak arról van szó, hogy a felesleges testzsírtól megszabadulunk, hanem a már felépített izomtömeget meg is kell tudni tartani. Sőt, jó esetben további fejlesztésre van szükség. A szálkásítás titka tehát sokrétű, a legfontosabb, hogy sok idő, energia és motiváció kell ahhoz, hogy elérhessük a hőn áhított alakot és kinézetet. Nem véletlen, hogy a szálkásítást nőknek és férfiaknak egyaránt haladó edzéstervként szokták emlegetni. Kezdő sportolóként ugyanis senki sem kezd neki szálkásítani, hiszen ehhez már el kell jutni egy bizonyos szintre.

Ez a folyamat tulajdonképpen egyfajta fogyókúra, annak is egy magasabb szintű változata. Ennek során nem az a cél, hogy testsúlycsökkenést érjünk el, hanem hogy a testzsírszázalék csökkenjen, egészséges kereteken belül minimalizáljuk, így láthatóvá válnak az előre felépített izmok. Hozzá kell tenni, hogy amint a testzsírszázalék csökken, úgy fog mérséklődni a súly is, ha csak valaki a világ legjobb genetikájával nem rendelkezik.

Szálkásítani azonban szinte kizárólag a sportolók, testépítők, fitnesz versenyzők szoktak, ritka, hogy valaki unaloműzésből fog bele. Számukra ugyanis kiemelten fontos, hogy csökkenjen a testzsír, közben pedig növekedjen az izomtömeg. Aki látott már testépítő versenyt, az tudja, hogy mennyi munkába kerülhet elérni azt az alakot, amivel végül a sportolók megjelennek a színpadon.

A hölgyek azonban nehezebben szálkásítanak, ugyanis a hormonrendszert nagyban befolyásolja az, hogy mennyi testzsírszázalékkal rendelkezünk. Így nekik különösen körültekintőnek kell lenniük a folyamat során.

Edzésterv szálkásításhoz

Ebben az időszakban ugyanolyan keményen, ha nem jobban kell edzeni, mint korábban. Arra számítani kell, hogy az erőnlétben lehet egy kis visszaesés, tekintve, hogy valamennyivel kevesebb kalóriát viszünk be a szervezetünkbe. Túl nagy esés azonban nem jelentkezhet, ellenkező esetben nincs rendben a diéta. A legjobb edzésforma ilyenkor a zsírégető, a kardió, valamint a HIIT és a súlyzós programok. Lehet szó továbbá futásról, de a legjobb megoldás talán a HIIT és az Intenset, hiszen ezek hatékonyan segítik a szálkásítás folyamatát.

Jó választás a saját súlyokkal végzett torna, az edzésblokkos megoldás, amikkel jó eredményeket lehet elérni, hiszen az izmok nem válnak kötötté, a test ruganyos és laza marad. Fontos, hogy a lehető legtöbb izmot és ízületet bevonjuk a mozgásba, így az anyagcserét serkentjük, beindítjuk a zsírégetést, támogatjuk a fogyást. A súlyok használata esetén nem árt a könnyebbeket használni, ügyeljünk a biztonságra és a teherbírásra.

Iktassunk be intenzívebb és keményebb szakaszokat, de ezek legyenek rövidek és hatékonyak. A legjobb a 7-8 perces blokk, amit maximumra tolunk. Itt jöhet 100 db 4 ütemű fekvőtámasz, amivel nemcsak időt tudunk spórolni, de még eredményre is vezet. Az viszont tény, hogy mindez alaposan próbára teszi majd az állóképességet.

Hol bukhat el a szálkásítás?

A szálkásítás nem egy könnyű feladat, ezzel mindenki tisztában van, hiszen ellenkező esetben mindenki csinálná és mindenki eredményes lenne benne. Precíznek, fegyelmezettnek és kitartónak kell lenni ahhoz, hogy valaki tényleg úgy csinálja, ahogy azt kell és olyan legyen a végeredmény, amire vágyik.

A legfontosabb tehát, hogy sose hagyjunk ki étkezéseket, mindig számoljuk a kalóriákat, nézzük a mikro- és makrotápanyagokat, valamint edzünk keményen. Amennyiben a megszorított kalóriák miatt kicsit nehezebben megy a dolog, akkor vegyünk vissza az ismétlésszámból, válasszunk más sportot, de semmiképpen ne hagyjuk abba.


Olvasói kommentek

Komment írás

Az e-mail címed nem kerül nyilvánosságra. Required fields are marked *

tizenhét − 1 =


KORONAfm100

itthon vagy...

Most szól
KORONAfm100
Itthon vagy...