Százéves nagyharang érkezett a dusnoki templomba
Írta koronafm100ekkor 2025-12-19
Százéves nagyharang került a dusnoki templom tornyába.

Forrás: Kiss Attila (Dusnoki Római Katolikus Plébánia)
Advent harmadik vasárnapján különleges eseménynek lehettek tanúi a hívek. A Szent Fülöp és Szent Jakab apostolok plébániatemplomban tartott 10 órás nagymisét követően ünnepélyes keretek között fogadták azt a százéves, 630 kilogrammos nagyharangot, amely a jövőben a templom tornyát gazdagítja. A régi-új nagyharang egy délvidéki, sváb templomból származik, amely a második világháború utáni lakosságcsere következtében elárvult. Az 1925-ben készült harangot a Szentháromság tiszteletére öntötték, g1 hangon szól, és domborművén Sarlós Boldogasszony alakja látható.
A harang megvásárlásáról idén ősszel született megállapodás, miután a templomtorony statikai vizsgálata is lehetővé tette annak elhelyezését. Az új nagyharang első megszólalását december 24-ére tervezik: a hagyományos, karácsonyt jelző 17 órai harangszó alkalmával hallhatják majd először a dusnokiak. A beszerzéssel az egyházközség történetének eddigi legnagyobb harangja került a településre.

Forrás: Kiss Attila (Dusnoki Római Katolikus Plébánia)