Több mint 1700 gyorshajtót mértek egy hét alatt megyénkben

Írta ekkor 2026-06-03

Az elmúlt héten 1771 esetben mértek sebességtúllépést a hatóságok.

A gyorshajtókra legalább 50 ezer forintos közigazgatási bírság vár, a büntetés összege pedig akár 468 ezer forint is lehet. A szabályszegők között több motoros is volt, közülük ketten lakott területen belül a megengedett sebesség két és félszeresével közlekedtek, ezért fejenként 312 ezer forintos bírságra számíthatnak. Egy hét alatt 60 olyan közlekedési baleset történt a vármegyében, amely rendőri intézkedést igényelt, ezekben összesen 24-en sérültek meg. A rendőrök 16 olyan járművezetőt szűrtek ki, akik alkoholfogyasztás után ültek volán mögé. Egyikük balesetet is okozott. Az ittas sofőrök ellen eljárás indul, vezetői engedélyüket pedig minden esetben bevonják.

Forrás: police.hu


Olvasói kommentek

Komment írás

Az e-mail címed nem kerül nyilvánosságra. Required fields are marked *

3 − egy =


KORONAfm100 Stream 1

itthon vagy...

Most szól
KORONAfm100
Itthon vagy...