Több mint 2 milliárd forintnyi humán fejlesztés Bács-Kiskunban

Írta ekkor 2025-02-26

Bács-Kiskun vármegye 2,05 milliárd forint támogatást kap humán fejlesztésekre a TOP Plusz programból.

A cél a közösségek erősítése, a szociális szolgáltatások, oktatás és egészségügy fejlesztése, valamint a hátrányos helyzetű csoportok támogatása. A forrásoknak köszönhetően több település indíthat életminőséget javító programokat. Kalocsa 190 millió forintot kap az ifjúság motiválására és az egészséges életmód népszerűsítésére. Kiemelt esemény az Ifjúsági Példaképek Gálája, ahol tehetséges fiatalokat díjaznak, emellett egészségnapokat és kerékpáros táborokat is szerveznek.

Települések és elnyert támogatások: 

  • Kunszentmiklós (114M Ft) – A fejlesztés középpontjában az idősek és fiatalok állnak. Demenciát lassító közösségi programokat indítanak az idősek számára, míg a gyermekek pályaorientációs tanácsadást, készségfejlesztő tréningeket és szünidei foglalkozásokat kapnak. Egészségügyi szolgáltatások bővítésére és a kerékpáros közlekedés népszerűsítésére is sor kerül. •

 

  • Kiskunhalas (344M Ft) – A „Tanoda” program célja a hátrányos helyzetű gyermekek iskolai előmenetelének segítése. A helyi gazdaság erősítésére fiatal vállalkozóknak indítanak tréningeket. A női egészségmegőrzés kiemelt szerepet kap, csoportos coaching, szűrővizsgálatok és „Női kávéház” programok formájában.

 

  • Szank (28M Ft) – A projekt középpontjában a közösségi összefogás áll. A helyi önkormányzat a Szanki Barátok Köre Egyesülettel együttműködve valósítja meg a fejlesztéseket, amelyek célja a szolgáltatáshiányok csökkentése és a közösségi élet fejlesztése.

 

  • Tass (35,5M Ft) – A múlt értékeinek megőrzése és a közösségi élet erősítése a fő cél. Helytörténeti programok, hagyományőrző rendezvények és szünidei gyermekprogramok segítik a generációk közötti kapcsolatok építését. Az egészséges táplálkozás népszerűsítésére közösségi beszélgetéseket és előadásokat szerveznek.

 

  • Kiskunmajsa (184M Ft) – A hátrányos helyzetű közösségek, különösen a roma lakosság támogatása áll a középpontban. Kiemelt programok: romatánc oktatás, közösségfejlesztő foglalkozások a Mentorházban és mobil irodai szolgáltatások, amelyek segítik az ügyintézést. Logopédiai és pszichológiai fejlesztések is elérhetővé válnak.

 

  • Kunszállás (21,3M Ft) – Szülők felkészítésére és családi életvezetési programokra helyezik a hangsúlyt. Az egészséges táplálkozás népszerűsítésére ételkóstolók és dietetikai tanácsadások lesznek, valamint a kerékpáros közlekedési kultúra fejlesztését célzó programokat is indítanak.

 

  • Tiszakécske, Tiszaug és Szentkirály (190,9M Ft) – A közösségi élet dinamizálása a cél: nyitott családi rendezvények, gyermek- és idősek számára szervezett programok, valamint egészségnapok és szűrővizsgálatok valósulnak meg.

 

  • Dunavecse és Apostag (73,4M Ft) – Gyermekjóléti programok és pszichológiai tanácsadás segíti a hátrányos helyzetű gyermekek fejlesztését. Ifjúsági klubokat is létrehoznak, valamint nagy létszámú rendezvények (Családi Nap, Hidi Fesztivál) is megrendezésre kerülnek.

 

  • Kiskunfélegyháza (347M Ft) – Az egészségtudatosság és drogprevenció kiemelt figyelmet kap. A fiatalokat célzó programok közé tartoznak az egészségmegőrző kampányok, drogprevenciós előadások és aktív közösségi részvételt ösztönző események.

 

  • Kalocsa (190M Ft) – Az ifjúság motiválása és az egészséges életmód népszerűsítése a fő cél. Kiemelkedő rendezvény az Ifjúsági Példaképek Gálája, ahol a kiemelkedő teljesítményt nyújtó fiatalokat díjazzák. Emellett egészségnapokat és kerékpáros táborokat is szerveznek.

 

  • Solt és térsége (197,9M Ft) – Dunapataj, Akasztó, Harta, Solt és Dunatetétlen településeken az idősek támogatása, női egészségprogramok és bűnmegelőzési programok kapnak szerepet. Gyermekek számára kézilabda táborokat, sportfoglalkozásokat és közlekedési oktatásokat szerveznek.

 

  • Soltvadkert (98,5M Ft) – Gyógypedagógiai és gyógytornász szolgáltatások fejlesztése a cél. Emellett egészségügyi szűrővizsgálatok, sportesemények és mentális egészségfejlesztő előadások is helyet kapnak a programban.

 

  • Kiskőrös (200M Ft) – Az idősek digitális kompetenciáinak fejlesztésére és az ügyfélszolgálati tér kialakítására fókuszálnak. Érzékenyítő programok és közösségi események teszik teljessé a fejlesztéseket.

 

  • Hajós (34,5M Ft) – Kulturális közösségépítés, a város történetét bemutató képregény kiadása, hagyományőrző rendezvények és adventi népzenei estek valósulnak meg.

Olvasói kommentek

Komment írás

Az e-mail címed nem kerül nyilvánosságra. Required fields are marked *

tizenkettő + három =


KORONAfm100

itthon vagy...

Most szól
KORONAfm100
Itthon vagy...